To takie proste!
Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim
Strona głowna  /  Aktualności
          
 
               
Archiwum aktualności

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-23 23:45:12

Morskie przygody małych piratów

My mali piraci to niezła paka
Z nami zawsze jest wesoła draka
W morze Bałtyckie zaraz wypływamy
Na poszukiwanie skarbów wyruszamy.
Gdy kapitana naszego słuchać będziemy
To dużo złota z podróży przywieziemy

          Morskie przygody małych piratów - pod takim hasłem 7 lipca 2016r. w przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim rozpoczął się Piracki Dzień. Przedszkole zostało pięknie przystrojone, zgodnie z tematyką tygodnia. Nad dekoracja napracowały się p. Sylwia, p. Iwona, p. Iwona, p. Ewa i p. Beata. Punktualnie o 9.30 wyruszyliśmy razem na poszukiwanie skarbu Kapitana Huck`a pod wodzą Pirata w osobie p. Krysi. Oczywiście jak przystało na prawdziwych piratów zatańczyliśmy piracki taniec. Potem zostaliśmy zaproszeni na wielką, choć niebezpieczną wyprawę. Następnie, aby dostąpić zaszczytu dołączenia do załogi statku pirackiego wszyscy złożyli piracką przysięgę, która brzmiała:

My mali piraci to niezła paka
Z nami zawsze jest wesoła draka
W morze Bałtyckie zaraz wypływamy
Na poszukiwanie skarbów wyruszamy.
Gdy kapitana naszego słuchać będziemy
To dużo złota z podróży przywieziemy

         Po przysiędze piraci musieli przejść test na odwagę, który polegał na zjedzeniu żelowej myszy , żaby lub innego robala.

Wszyscy, którzy przeszli test pozytywnie  zostali pasowani na prawdziwego, odważnego pirata. Piraci wykazali się niezwykłym sprytem, wiedzą na temat morza, morskich podróży, piratów. W nagrodę otrzymali słodkości od pirata - pani dyrektor.  Następnie z pania Iwoną, p. Krysią, p. Ewą przy pomocy husty animacyjnej przeżyliśmy morską przygodę, wykonaliśmy "tańczące fale", na których tańczyły kolorowe piłki.

Tańczylismy przy szantowych piosenkach.To był wspaniały dzień pełen morskich atrakcji. Z pirackim pozdrowieniem dzieci i nauczycielki.

AHOJ!!!

Zapraszamy do galerii !

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-07-10 22:10:52

        Wycieczki do ZOO zawsze cieszyły się dużym powodzeniem wśród dzieci. W tym roku 17 czerwca wszystkie grupy z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim pojechały do ZOO.

Podzielone na grupy wiekowe mogły spokojnie, w swoim tempie oglądać egzotyczne zwierzęta. Jak zwykle najwięcej emocji wywoływały małpy. Żyrafy i zebry też się bardzo podobały. W międzyczasie dzieci mogły się posilić. Pogoda nam sprzyjała. Pomimo nieciekawych prognoz było ciepło i przyjemnie.

Zapraszamy do galerii !!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-20 23:16:15

       17.06.2016r. dzięki uprzejmości pani Agnieszki Rohn, mamy Zosi Motylki i Rybki gościły na Uniwersytecie Opolskim na zajęciach z chemii. Pani Agnieszka czarowała i czarowała, i nas wszystkich wciągała w te czary.

Dzieci miały okazję poznać co się dzieje w łączeniu różnych substancji. Było więc zamrażanie pachnącej róży,

wywoływanie Dżina,

zamykanie go w balonie.

Tworzyliśmy też tęczę na bazie soku z czerwonej kapusty.

Dzieci były zachwycone i nawet nie zwróciły uwagi, że minęło 45 minut zajęć. Dziękujemy bardzo pani Agnieszce za pokazanie nam zaczarowanego świata chemii.

 

Zapraszamy do galerii !

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-20 23:02:26

        9 czerwca w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim w ogrodzie przedszkolnym spotkały się rodziny naszych przedszkolaków na Rodzinnym Pikniku.

Były więc kosze pełne smakołyków i pełne radości ze wspólnego biwakowania. Każda grupa przygotowała krótki występ dla rodziców. Czas umilały nam występy "Biedronek" z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach,

Formacji Euforia z Domu Kultury w Popielowie, zespołu breakdance, "Cudaków" z grupy cyrkowej działającej przy GOK w Dobrzeniu Wielkim. Były też warsztaty z ratownictwa medycznego.

Zabawy integracyjne prowadził świetny Wodzirej Bartek. 

Humory wszystkim dopisywały i trudno było się nam rozstać. Do zobaczenia w przyszłym roku !

Zapraszamy do galerii!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-14 22:47:39

VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin

Dzień III

     Dzisiaj, w Dniu Dziecka połączyliśmy dwa wydarzenia. Dzieci wraz z wychowawczyniami brały udział w zorganizowanym konkursie o charakterze sportowym pomiędzy przedszkolnymi grupami. Były więc biegi, sztafety, rzucanie do celu, skoki w workach. Panie ćwiczyły z obręczą Hula-hop.

 

Zapraszam do galerii !!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-01 23:47:15

VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin

Dzień II

W dniu dzisiejszym zgodnie z planem odbyły się zajęcia z aerobiku we wszystkich grupach. Pod czujnym okiem trenerki fitness - pani Kasi Palt wszystkie przedszkolaki ćwiczyły w rytm muzyki. Radość i zadowolenie na twarzach potwierdzają, że ruch i zabawa podnoszą poziom endorfin czyli hormonów szczęścia.

Motylki

Rybki

Żabki

Misie

Zapraszamy do galerii !!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-06-01 10:51:31

VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin


Dzień I
Zgodnie z harmonogramem, w dniu dzisiejszym odbyły się zawody na boisku "TOR DOBRZEŃ WIELKI"  w Dobrzeniu Wielkim. Zawody przygotował i poprowadził pan Mariusz Sierpiński. Wszystkie dzieci dzielnie wykonywały zadania. Uczyły się rywalizacji Fair play.

 

Zapraszamy do galerii !!

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-30 23:55:39

Zaczytani.org - podsumowanie zbiórki książek
w PP w Dobrzeniu Wielkim

w dniach 22 kwietnia – 23 maja 2016r.

Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim z dumą wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii „zaczytani.org”.

Koordynatorka akcji w przedszkolu mgr Krystyna Łopuch założyła kącik w holu przedszkola, w którym od dnia 22 kwietnia do 23 maja 2016r. można było pozostawiać książki dla małych pacjentów oddziałów dziecięcych w całej Polsce. Punkt zbiórki książek został oznakowany charakterystycznymi plakatami akcji z sową.

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-29 22:26:10

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Obrowcu.

            Przedszkolaki z Dobrzenia Wielkiego lubią odwiedzać nowe miejsca. Takim miejscem do odkrycia okazał się „Stary Młyn” w Obrowcu, dlatego nasze dzieci udały się tam na wycieczkę. 18.05.2016r. o godz. 8.30 grupy Misie i Żabki wyjechały w stronę Gogolina, ponieważ miejscowość Obrowiec leży w tych okolicach. Na miejscu okazało się, że do odkrycia mamy rozległy teren pięknego gospodarstwa agroturystycznego. Nasze maluchy mogły zobaczyć i dotknąć małe owieczki i kózki, a także skosztować mleka prosto od kozy przyglądając się jej dojeniu. Mogły zobaczyć króliki i kury oraz ich „domki”, przyglądać się rybom w stawie. Następnie dzieci i opiekunowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Od kropli mleka do masła”. Krótko mówiąc każdy mógł spróbować wykonać masło, co okazało się ciężką i żmudną pracą. Po zajęciach dzieci chętnie skorzystały z pięknego i zielonego placu zabaw, na którym mogły wybiegać się do woli. Część dzieci nie mogła się doczekać poczęstunku, ponieważ gospodarz przygotowywał dla wszystkich pyszne kiełbaski na olbrzymim grillu. Panie gospodynie poczęstowały nas także serami domowej roboty, pysznym świeżutkim chlebem, no i oczywiście masełkiem, które sami zrobiliśmy. Przyjemnie spędziliśmy czas i w świetnych humorach (bez przykrych niespodzianek w autokarze) wróciliśmy zadowoleni do przedszkola. Gdzie pojedziemy następnym razem? Dzieci nie mogą doczekać się następnej wyprawy.

Właścicielką tego agroturystycznego gospodarstwa jest pani Sabina Blaut. Firma oferuje rozrywkę i edukację w połączeniu z miłym, sielskim krajobrazem wiejskim. Na 2 ha terenu ogrodzonego, zielonego i przyjaznego proponuje:

  • Poznawanie zwierząt w naszym małym zwierzyńcu (kozy, owce, gęsi, kwoki z kurczakami, koguty, koty i psy, króliki, ryby,)

  • Od kropli mleka do masła- pokaz robienia swojskiego masła.

  • Ciepły posiłek-  kiełbaska z grilla z chlebkiem i masłem/ zupka lub kiełbaska do uzgodnienia przy zamawianiu wycieczki.

  • Gry i zabawy na łące.
komentarzy: (0)
data dodania: 2016-05-22 22:41:51