To takie proste!
Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim
Strona głowna  /  Aktualności
          
 
               
Archiwum aktualności

     Kolejnym pomysłem na wykorzystanie papierowych rolek to wykonanie meduzy.

 

Nie była to skomplikowana praca, dlatego wszyscy wykonali swoją pracę szybko i sprawnie. Każdemu dziecku podobała się jego praca co widać na uśmiechniętych buziach. Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-17 20:11:54

   Kolejny pomysł na ciekawą zabawę to malowanie farbami plakatowymi na folii. Pogoda w tym dniu była wspaniała. Słońce, ciepły wiatr, otoczenie było inspiracją dla działań artystycznych przedszkolaków. Efekty można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii. Zapraszamy !!!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-17 19:52:52

    Wakacje to czas, kiedy można bawić sie dowolnie i cieszyć się każdą chwilą przebywania na świeżym powietrzu. Jednak znaleźliśmy trochę czasu by wykonać kolorowe motyle. Wykorzystaliśmy do tego materiały z recyklingu. Każde dziecko mialo możliwosć wykonania swojego motyla.

Zapraszamy do galerii !!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-17 19:43:20

       Radość czytania

     W tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola brały udział w zajęciach organizowanych przez Szkolny Klub Miłośników Biblioteki.Uczennice gimnazjum pod przewodnictwem pani Sabiny Wodarz czytały dzieciom bajki i utwory znanych pisarzy i poetów.Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.Starannie dobierana literatura, dostosowana dla małych słuchaczy była dla nich źródłem wiedzy, przyjemności i rozrywki.Były bajki o zwierzętach,wesołe, humorystyczne wiersze i bajki z morałem.Dzieci bardzo szybko nawiązały kontakt z uczennicami i ich nauczycielką. Z zainteresowaniem słuchały czytanej literatury i chętnie wypowiadały się na jej temat. Spotkania te napewno wywarły wpływ na rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków. Dziękujemy !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 23:40:03

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Giprol"

 

       Dnia 22.06.2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim pojechały na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol" w Staniszczach Małych.

    Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały im przybliżyć pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi. Pierwsza atrakcja, która czekała na dzieci nosiła tytuł ,,Od ziarenka do chleba’’. Były to zajęcia w drewnianym domku z pokazem etapów powstania ciastek i pieczywa dawnymi metodami (cep, żarno).  Przedszkolaki dowiedziały się  jak dawniej pracowano na roli. Następnie dzieci odpowiednio ubrane zabrały się do zarobienia ciasta na pyszne ciasteczka, które później zostały upieczone i rozdane do domu.

     Kolejne zadanie wymagało artystycznego podejścia. Na zajęciach "Malarz przyrody" malowali tekturowe kwiatki, które mogli zabrać do domu dla swoich tatusiów. Wykorzystali do tego ekologiczne farby.

     Następnie dzieci brały udział w zajęciach "Pożyteczna pszczoła". Były to zajęcia w pokazowej pasiece, które prowadziła pani ubrana w strój pszczelarza. Opowiadała  również o znaczeniu pszczelarstwa i pszczół w przyrodzie. Dzieci mogły także posmakować miodu z pasieki, który wszystkim smakował.

      Kolejnym punktem programu wycieczki była pogadanka "Skąd się bierze mleko" i dojenie krowy. Ze względu na bezpieczeństwo była to sztuczna krowa. Pani opowiedziała dzieciom o pozyskaniu mleka, o karmieniu krów i oczywiście o dojeniu. Każdy miał możliwość spróbowania wykonania tej czynności.

  

      Pomiędzy zajęciami dzieci jeździły na rowerach czterokołowych, bawiły się na placu zabaw, oglądały stare maszyny rolnicze, karmiły miniaturowe kozy, oraz delektowały się pysznymi kiełbaskami. 

 

      Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Zapraszamy do galerii !!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 22:51:16

 

"Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tu ciągle nie ma nas

Lato, lato, nie płacz czasem
Czekaj z rzeką, czekaj z lasem
W lesie schowaj dla nas chłodny cień
Przyjedziemy lada dzień."

 

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.

Dyrekcja i pracownicy przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-07-10 21:30:38

Piknik rodzinny

    6 czerwca 2017 roku wszystkie dzieci wraz z rodzinami wzięły udziałw pikniku z okazji Dnia Rodziny. Każda grupa zaprezentowała się w krótkim programie. Następnie do zabawy zaprosił "Tropiciel Przygód - Bartek". Zabawa była świetna, pomimo deszczu, który próbował nam zepsuć humory. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu imprezy.

 Zapraszamy za rok.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-19 19:13:55

      5 i 6  czerwca 2017 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim wybrały się na wycieczkę do Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzeniu Wielkim. Zajęcia edukacyjne zorganizowała mama naszej Julii pani Ewa Gonciarska - Klimkowicz wspólnie z panią Anną Babicką - nauczycielką Chemii. W pierwszej części spotkania przedszkolaki spotkały się w pracowni historycznej, gdzie miały okazję poznać wynalazki na przestrzeni wieków. Dzieciom bardzo podobały się prototypy urządzeń, zabawek, pojazdów, itp. Pani Klimkowicz bardzo obrazowo przekazywała historyczne ciekawostki skupiając uwagę wszystkich na przekazywanych treściach.

       Następnie prześliśmy do pracowni chemicznej. Tam na nas czekała pani Anna Babicka wraz ze swoimi asystentami. Wszyscy uczestnicy ubrali się w białe kitle i przystąpili wspólnie do przeprowadzania eksperymentów. przy zastosowaniu różnych preparatów wywoływaliśmy "wybuchy wulkanów, "produkowaliśmy" sztuczną krew, pisaliśmy niewidzialnym atramentem, zmienialiśmy kolory substancji, itp.

   

Na zakończenie odpalaliśmy "plastikowe rakiety". Zajęcia były wspaniałe. Dzieci długo jeszcze w przedszkolu wspominały zajęcia w Liceum.

     Dziękujemy bardzo paniom: Ewie Gonciarskiej - Klimkowicz i Annie Babickiej za ciepłe przyjęcie i możliwość uczestniczenia w tak ciekawych zajeciach edukacyjnych.  

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-15 23:29:57

1 czerwca to dla wszystkich dzieci bardzo ważny dzień. Bo to jest dzień wszystkch dzieci na świecie. Dzień, w którym spełniają się marzenia i spotykają nas same przyjemnosci. Pomimo tego, że w naszym przedszkolu urządzamy Dzień Rodziny na wspólnym pikniku, w tym fantastycznym dniu bawiliśmy się wspaniale na placu zabw. Były zabawy, konkursy, wyścigi i mecze.

Część dzieci wesoło bawiła się w piaskownicy.

Ukoronowaniem dnia było wręczenie prezentów przez panią dyrektor. Nowe zabawki bardzo się wszystkim podobały.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04 23:34:18

        30 maja 2017r. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim wybrały się na wycieczkę do Opola. Wycieczka podzielona była na dwa etapy i dwie grupy.

  

 

Jedna grupa wypływała w rejs statkiem OPOLANIN po rzece Odrze, a druga w tym czasie zwiedzała miasto siedząc w bardzo ciekawej ciuchci, która jechała na kołach.

Potem była zmiana. Dzieci były zachwycone, miały okazję podziwiać miasto z perspektywy rzeki i sprawdzić sie w roli marynarzy. Natomiast z okien bajkowego pociągu mogli przyjrzeć się najważniejszym obiektom historycznym, jak i współczesnym Opola. Poza tym kapitan pociągu był wspaniałym gawędziarzem i stale zachęcał nas wszystkich do aktywnego uczestnictwa w poznawaniu atrakcji Opola. Pogoda też nam sprzyjała. Było ciepło i słonecznie. Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04 22:42:20