Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim
To takie proste!
Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim
Strona głowna  /  Aktualności
          
 
               
Archiwum aktualności

 

"Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tu ciągle nie ma nas

Lato, lato, nie płacz czasem
Czekaj z rzeką, czekaj z lasem
W lesie schowaj dla nas chłodny cień
Przyjedziemy lada dzień."

 

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy słonecznych, pogodnych, bezpiecznych i roześmianych wakacji.

Dyrekcja i pracownicy przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-07-10 21:30:38

Piknik rodzinny

    6 czerwca 2017 roku wszystkie dzieci wraz z rodzinami wzięły udziałw pikniku z okazji Dnia Rodziny. Każda grupa zaprezentowała się w krótkim programie. Następnie do zabawy zaprosił "Tropiciel Przygód - Bartek". Zabawa była świetna, pomimo deszczu, który próbował nam zepsuć humory. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu imprezy.

 Zapraszamy za rok.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-19 19:13:55

      5 i 6  czerwca 2017 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim wybrały się na wycieczkę do Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzeniu Wielkim. Zajęcia edukacyjne zorganizowała mama naszej Julii pani Ewa Gonciarska - Klimkowicz wspólnie z panią Anną Babicką - nauczycielką Chemii. W pierwszej części spotkania przedszkolaki spotkały się w pracowni historycznej, gdzie miały okazję poznać wynalazki na przestrzeni wieków. Dzieciom bardzo podobały się prototypy urządzeń, zabawek, pojazdów, itp. Pani Klimkowicz bardzo obrazowo przekazywała historyczne ciekawostki skupiając uwagę wszystkich na przekazywanych treściach.

       Następnie prześliśmy do pracowni chemicznej. Tam na nas czekała pani Anna Babicka wraz ze swoimi asystentami. Wszyscy uczestnicy ubrali się w białe kitle i przystąpili wspólnie do przeprowadzania eksperymentów. przy zastosowaniu różnych preparatów wywoływaliśmy "wybuchy wulkanów, "produkowaliśmy" sztuczną krew, pisaliśmy niewidzialnym atramentem, zmienialiśmy kolory substancji, itp.

   

Na zakończenie odpalaliśmy "plastikowe rakiety". Zajęcia były wspaniałe. Dzieci długo jeszcze w przedszkolu wspominały zajęcia w Liceum.

     Dziękujemy bardzo paniom: Ewie Gonciarskiej - Klimkowicz i Annie Babickiej za ciepłe przyjęcie i możliwość uczestniczenia w tak ciekawych zajeciach edukacyjnych.  

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-15 23:29:57

1 czerwca to dla wszystkich dzieci bardzo ważny dzień. Bo to jest dzień wszystkch dzieci na świecie. Dzień, w którym spełniają się marzenia i spotykają nas same przyjemnosci. Pomimo tego, że w naszym przedszkolu urządzamy Dzień Rodziny na wspólnym pikniku, w tym fantastycznym dniu bawiliśmy się wspaniale na placu zabw. Były zabawy, konkursy, wyścigi i mecze.

Część dzieci wesoło bawiła się w piaskownicy.

Ukoronowaniem dnia było wręczenie prezentów przez panią dyrektor. Nowe zabawki bardzo się wszystkim podobały.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04 23:34:18

        30 maja 2017r. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim wybrały się na wycieczkę do Opola. Wycieczka podzielona była na dwa etapy i dwie grupy.

  

 

Jedna grupa wypływała w rejs statkiem OPOLANIN po rzece Odrze, a druga w tym czasie zwiedzała miasto siedząc w bardzo ciekawej ciuchci, która jechała na kołach.

Potem była zmiana. Dzieci były zachwycone, miały okazję podziwiać miasto z perspektywy rzeki i sprawdzić sie w roli marynarzy. Natomiast z okien bajkowego pociągu mogli przyjrzeć się najważniejszym obiektom historycznym, jak i współczesnym Opola. Poza tym kapitan pociągu był wspaniałym gawędziarzem i stale zachęcał nas wszystkich do aktywnego uczestnictwa w poznawaniu atrakcji Opola. Pogoda też nam sprzyjała. Było ciepło i słonecznie. Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-06-04 22:42:20

Zaczytani.org - podsumowanie zbiórki książek

w PP w Dobrzeniu Wielkim

w dniach 24 kwietnia – 21 maja 2017r.

Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim już po raz drugi wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii „zaczytani.org”.

Podobnie jak w ubiegłym roku koordynatorka akcji w przedszkolu mgr Krystyna Łopuch wraz ze swoim zastępcą mgr Iwoną Kołodziej zorganizowały kącik akcji w holu przedszkola.

Tym razem zbierane były książki nie tylko dla małych pacjentów, ale również dla młodzieży oraz różnego rodzaju „czytadła” dla dorosłych. Punkt zbiórki książek został oznakowany charakterystycznymi plakatami akcji z sową.

Informacje o włączeniu się placówki do kampanii zostały zamieszczone na drzwiach wejściowych, tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej przedszkola.

Bardzo szybko w kąciku zaczęły pojawiać się pierwsze książki, potem następne i kolejne…, stopniowo zaczęła zapełniać się wolna przestrzeń pod stolikiem w holu przedszkola.

Koordynatorki ciągle przypominały o trwającej akcji, tworząc wraz z przedszkolakami różnego rodzaju wizerunki sówek, będących symbolem akcji.

Sówki, w wykonaniu grupy przedszkolnej „Rybki”

 

Sówki, w wykonaniu najmłodszej  grupy przedszkolnej „Misie”

 

W dniu 22.05.2017r. koordynatorki wszystkie książki przeliczyły i spisały.

Łącznie zebraliśmy 200 pozycji!

W dniu 27 maja 2017r. zebrane książki zostały zawiezione do magazynu kampanii „zaczytani.org” na Wrocławskim Dworcu Głównym przez pana Krzysztofa - męża pani Krysi oraz pana Łukasza – wolontariusza.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdeczne podziękowania w imieniu „Zaczytanych” oraz pacjentów oddziałów szpitalnych składają koordynator akcji w PP w Dobrzeniu Wielkim mgr Krystyna Łopuch
oraz zastępca koordynatora mgr Iwona Kołodziej.

Zapraszamy do galerii, przedstawiającej krótki zapis fotograficzny z przebiegu naszej akcji.

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-31 00:58:13

Konkurs optymistycznej piosenki – XII Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

      18 maja w Publicznym Przedszkolu w Chróścicach odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. W festiwalu brali udział przedszkolacy z wszystkich przedszkoli na terenie naszej gminy. Każde przedszkole zaprezentowało dwie optymistyczne piosenki, jedną w wykonaniu solisty, drugą w wykonaniu zespołu. Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim reprezentowała grupa "Motylki" przygotowana przez panią Iwonę.

Zespół "Motylki" zaśpiewał piosenkę "Pomidorek".

Piosenkę "Popatrzcie na jamniczka" zaśpiewała brawurowo Aniela w towarzystwie "jamniczka".

Zabawa była wspaniała, wszyscy wykonawcy uśmiechnięci i szczęśliwi.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-24 23:16:13

Dni otwarte

Informujemy , że w dniach   30.05.2017.- 02.06.2017. (wtorek, środa, czwartek, piątek) odbędą się „Dni otwarte” w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi , które rozpoczną po raz pierwszy edukację przedszkolną we wrześniu 2017 r. do odwiedzenia naszej placówki w godz. 15.00 – 16.00

Zapraszamy !

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-22 07:01:08

      10 maja 2017r. dzieci z Publicznego Przedszkola wybrały sie na wycieczkę do Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny.

Dzieci podzielone zostały na dwie grupy. jedna zwiedzała areał przyrodniczy i zabytki. Druga w tym samym czasie uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych pt. "Niezwykłe ciało ważki".

Dzieci miały okazję poznać życie ważek, środowisko, w którym żyją, sposób rozmnażania, odżywiania. Zajęcia przeprowadzone były w formie warsztatowej. Była więc piękna prezentacja multimedialna, były też zajęcia plastyczne i zwiedzanie bardzo ciekawej wystawy.

  

Zapraszamy do galerii!

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-22 00:40:25

komentarzy: (0)
data dodania: 2016-12-23 23:45:12