Światowy Dzień Pluszowego Misia w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały Przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z grup:Motylków, Misiów, Żabek, Rybek oraz Pszczółek uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, ‘Jadą, jadą misie”. Każda grupa przygotowała na to święto urodzinowy poczęstunek. Były więc babeczki, misiowe ciastka, torty, tort w kształcie misia. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Imprezę uświetniła wizyta Pań Bibliotekarek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dobrzeniu Wielkim. Przyniosły ze sobą wiele ciekawych książek z Misiowymi bohaterami. Opowiadały o historii pluszowych misiów i dla kogo były inspiracją do pisania opowiadań i książeczek. Dziękujemy bardzo!

Urodziny w Misiach

Urodziny w Rybkach