Wycieczka do Centrum nauk Przyrodniczych w Opolu

2 marca 2018r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim wybrały się na wycieczkę do Opola do Centrum Nauk Przyrodniczych. Miały okazję uczestniczyć w zajęciach z informatyki. "Czas na kodowanie" zmienia pogląd na informatykę i jej możliwości dając uczniom przekonanie, że nie są tylko odbiorcami technologii, lecz także jej współtwórcami. Zajęcia mają na celu nauczyć myślenia logicznego i rozwiązywania problemów, myślenia przyczynowo-skutkowego oraz podstaw algorytmiki w formie wyjątkowo atrakcyjnej i przystępnej nawet dla dzieci, które nie potrafią jeszcze sprawnie pisać i czytać.(Źródło; CNP - Opole)

"Odcienie przyrody" Co to są hydraty? Jak działają wskaźniki chemiczne? O czym mówią barwy płomienia? Co można utworzyć z wytrącanych osadów?

Wszytkim bardzo podobała się ta wyprawa. Dziękujemy!