Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Giprol"

Dnia 22.06.2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim pojechały na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol" w Staniszczach Małych.

Kolejne zadanie wymagało artystycznego podejścia. Na zajęciach "Malarz przyrody" malowali tekturowe kwiatki, które mogli zabrać do domu dla swoich tatusiów. Wykorzystali do tego ekologiczne farby.

Następnie dzieci brały udział w zajęciach "Pożyteczna pszczoła". Były to zajęcia w pokazowej pasiece, które prowadziła pani ubrana w strój pszczelarza. Opowiadała  również o znaczeniu pszczelarstwa i pszczół w przyrodzie. Dzieci mogły także posmakować miodu z pasieki, który wszystkim smakował.

Kolejnym punktem programu wycieczki była pogadanka "Skąd się bierze mleko" i dojenie krowy. Ze względu na bezpieczeństwo była to sztuczna krowa. Pani opowiedziała dzieciom o pozyskaniu mleka, o karmieniu krów i oczywiście o dojeniu. Każdy miał możliwość spróbowania wykonania tej czynności.

Pomiędzy zajęciami dzieci jeździły na rowerach czterokołowych, bawiły się na placu zabaw, oglądały stare maszyny rolnicze, karmiły miniaturowe kozy, oraz delektowały się pysznymi kiełbaskami.

Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.