Pasowanie na starszaka

Pasowanie na starszaka

Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!”

Pasowanie na starszaka to wielkie wydarzenie w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim. W tym roku 19 września 2018 roku wszystkie straszaki wraz z wychowawcami i rodzicami spotkały się na lesnej polanie w Kup. Była to bardzo nietypowa uroczystość. Rozpoczęła się realizacją zadań, które ukryte były w lesie. Wypełnienie poleceń było gwarantem zdania "egzaminu" na starszaka. Wszystkie dzieci dzielnie sobie poradziły i zasłużyły na miano starszaka.

Wzruszeni rodzice nagradzali gromkimi brawami swoje pociechy. Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia przez naszych podopiecznych oraz chwila pasowania symboliczną kredką , które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Każdemu nowemu członkowi naszej małej społeczności został wręczony dyplom oraz upominki.

Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku.