Strona głowna  /  Wydarzenia

Wszystko co ważne, a nie mieści się w innych zakładkach
Archiwum wydarzeń
Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, my ciebie żegnamy, bo wiosnę witamy –

21 marca 2014 r zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer w kierunku parku przy Urzędzie Gminy w Dobrzeniu Wielkim. Większość maluchów trzymała w rączkach kolorowe gaiki - maiki (przepiękne wiosenne stroiki), które wcześniej wykonała z rodzicami w domu. Była także jedna symboliczna Marzanna.

W trakcie spaceru zawitaliśmy do Urzędu Gminy. Wyszła do nas pani Wójt Irena Weber i w podziękowaniu za piękne piosenki poczęstowała wszystkich słodyczami.

Następnie kolorowym korowodem wróciliśmy na przedszkolny plac zabaw, gdzie kontynuowaliśmy powitanie wiosny na spostowo. Najbardziej podobała się zabawa z chustą animacyjną.

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!
data dodania: 2014-03-30 14:43:44

06.06.2013  w przedszkolu odbył się dzień sportu.

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia sportowe pod hasłem „Ćwiczyć każdy może".

Po rozgrzewce, która odbyła się przy zabawie ruchowej Przedszkolaki przystąpiły do prawdziwej sportowej rywalizacji. Dzieci dzielnie uczestniczyły w zawodach. Odbyło się wiele trudnych i wymagających dużej wytrwałości konkurencji sportowych. Były skoki w workach, rzuty do celu, bieg z jajkami, tor przeszkód itp. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny doping uczestników i nauczycielek. Zawody  zakończyły się  uroczystym wręczeniem nagród wszystkim przedszkolakom. Mali sportowcy bardzo poważnie potraktowali zawody sportowe i bardzo chętnie z wielkim poświęceniem w nich uczestniczyli wszyscy spisali sie "na medal".

Więcej zdjęć w galerii!!!
data dodania: 2013-06-18 22:30:40

Konsultacje dla rodziców z grupy Rybki.

25.04.2013r - czwartek - 15.00 - 16.00 p. Krystyna Łopuch

29.04.2013r - poniedziałek 15.00 - 16.00 p. Iwona Dużynska
data dodania: 2013-04-23 23:28:19

,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”
– mówi staropolskie przysłowie.

7 lutego dzieci z naszego przedszkola miały słodki dzień. Od samego rana wszystkie przedszkolaki przygotowywały składniki na oponki oraz pączki. Wyrabiały ciasto (oczywiście przy pomocy pani kucharki), wałkowały i wycinały oponki i pączki. Podczas wyrabiania ciasta dzieci miały okazję do próbowania, „badania”, wąchania. Następnie gotowe pączki usmażyła pani kucharka. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tłusty czwartek pulchnego smakowitego ciastka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji. Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się w naszym przedszkolu. Takie działania są doskonałym sposobem, aby w ciekawy dla dzieci sposób tworzyć okazje do poznawania i kultywowania zwyczajów i tradycji polskich.

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!

data dodania: 2013-03-03 12:51:57