Program: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

Grupy Żabki i Ananasy wzięły udział w organizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną w Opolu programie. W ramach programu odbywały się spotkania, projekcje filmów oraz wyjścia do gospodarstw prowadzących ekologiczny chów zwierząt.

Projekt: ,,Na sportowo jest zdrowo- przedszkolny program wychowania zdrowotnego” organizowany przez Studium Prawa Europejskiego

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu ,,Na sportowo jest zdrowo- przedszkolny program wychowania zdrowotnego” organizowany przez Studium Prawa Europejskiego. Jego celem jest wskazanie, jak ważną rolę w życiu przedszkolaka pełni edukacja prozdrowotna, promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

W ramach projektu przedszkolaki wykonywać będą poszczególne zadania, a relacje z nich będzie można śledzić za pomocą naszej strony.

Koordynator projektu: Iwona Niedzwiedz

Grupa ,,Motylki” w ramach projektu realizowała temat ,,Zastrzyk z witamin każdego dnia”. Przedszkolaki miały okazję przygotować samodzielnie sałatkę owocową oraz sok z marchewki i jabłka. Po wykonaniu zadania posiłki zostały omówione pod kątem wartości odżywczych, smaku oraz odpowiedniego przygotowania produktów przed spożyciem.

Relacja zdjęciowa - Zastrzyk z witamin każdego dnia

Przedszkolaki z grupy ,,Motylki” wykonały zadania dotyczące tematu ,,Szczotka, pasta, kubek…” -higiena osobista każdego dnia. Zadanie zostało zwieńczone pracą plastyczną.

Relacja zdjęciowa - Szczotka, pasta, kubek.....