Strona głowna  /  Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna

Przedszkole gwarantuje dzieciom i ich rodzicom profesjonale kształcenie i rozwijanie umiejętności dziecka pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
Projekty i programy realizowane w przedszkolu:
  1. Projekt " Przedszkola na wymiar"

projekt przedszkola.jpeg

– utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej.

Plik do pobrania:

1.

Projekt " Przedszkola  dla wszystkich przyjazne"

projekt przedszkola.jpeg

Nasze przedszkole uczestniczy w projekcie pt. Przedszkole dla wszystkich przyjazne – wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w przedszkolach 15 gmin należących do Aglomeracji Opolskiej realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Plik do pobrania:

1.

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli,

organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Dla rodziców

Dla dzieci

1. Program "Mamo, tato, wolę wodę"

to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

Żywiec Zdrój   Instytut Matki i Dziecka  Instytut Żywności i Żywienia

Pliki do pobrania;

Dla rodziców

Realizowane w przedszkolu zajęcia skupione są wokół następujących obszarów edukacyjnych:
  • wychowanie zdrowotno - ruchowe
  • wychowanie muzyczne
  • wychowanie plastyczne
  • kształcenie umiejętności matematycznych
  • przygotowanie do nauki czytania i pisania
              Nauczyciele stwarzają doskonałe warunki do rozwoju dzieci poprzez różnorodne zabawy i zajęcia dodatkowe.

Zajęcia dodatkowe bezpłatne:

• Język niemiecki - mgr Patrycja Henke
  • Taniec towarzyski - Karolina Anioł
  •  Logopedia - mgr Krystyna Łopuch

•  Religia - mgr Sabina Nalewaja

W ramach rozwijania zdolności i zainteresowań rodzice mają możliwość zapisania swojego dziecka na zajęcia taneczne. Zajęcia prowadzone są w czasie pobytu dziecka w przedszkolu w każdą środę 60 minut.Efekty pracy są prezentowane na zajęciach otwartych dla rodziców oraz na innych uroczystościach przedszkolnych.
              Korzystamy z najnowszych programów nauczania oraz wypracowanych własnych  metod i form.
          Stworzyliśmy innowacyjny program działań z zakresu edukacji regionalnej dziecka, który pomaga rozwijać poczucie przynależnosci narodowej i zainteresowania dzieci środowiskiem, w kórym żyją i jego historią.
          Jesteśmy uczestnikami „Klubu Czytających Przedszkoli” w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Liderem kampani w naszym  przedszkolu jest mgr Ewa Holeksa

Dzień w przedszkolu:
 Przedszkole czynne jest w godzinach: 6.30 - 16.00

Pobyt dziecka w naszym przedszkolu planowany jest w oparciu o ramowy rozkład dnia, który jest wzbogacany i modyfikowany w zależności od dyspozycji dzieci ich samopoczucia i nastroju. Ramowy rozkład dnia przedstawia się następująco:

Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych prowadzone są w oparciu o następujące programy:
                       -  Nowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego,
                       -  Nasze Przedszkole - Wiesława Żaba-Żabińska , wydawnictwo MAC

Statut Przedszkola 2017r