Strona głowna  /  Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna

Przedszkole gwarantuje dzieciom i ich rodzicom profesjonale kształcenie i rozwijanie umiejętności dziecka pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.
           Realizowane w przedszkolu zajęcia skupione są wokół następujących obszarów edukacyjnych:
  • wychowanie zdrowotno - ruchowe
  • wychowanie muzyczne
  • wychowanie plastyczne
  • kształcenie umiejętności matematycznych
  • przygotowanie do nauki czytania i pisania
              Nauczyciele stwarzają doskonałe warunki do rozwoju dzieci poprzez różnorodne zabawy i zajęcia dodatkowe.

Zajęcia dodatkowe bezpłatne:

• Język niemiecki - mgr Patrycja Henke
  • Mażoretki - Anna Kołodziej

• Taniec towarzyski - Karolina Anioł
  •  Logopedia - mgr Krystyna Łopuch

•  Religia - mgr Sabina Nalewaja
  • Gimnastyka Korekcyjna - mgr Anna Śnigórska

W ramach rozwijania zdolności i zainteresowań rodzice mają możliwość zapisania swojego dziecka na zajęcia taneczne. Zajęcia prowadzone są w czasie pobytu dziecka w przedszkolu w każdą środę 60 minut.Efekty pracy są prezentowane na zajęciach otwartych dla rodziców oraz na innych uroczystościach przedszkolnych.
              Korzystamy z najnowszych programów nauczania oraz wypracowanych własnych  metod i form.
          Stworzyliśmy innowacyjny program działań z zakresu edukacji regionalnej dziecka, który pomaga rozwijać poczucie przynależnosci narodowej i zainteresowania dzieci środowiskiem, w kórym żyją i jego historią.
          Jesteśmy uczestnikami „Klubu Czytających Przedszkoli” w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Liderem kampani w naszym  przedszkolu jest mgr Ewa Holeksa

Dzień w przedszkolu:
 Przedszkole czynne jest w godzinach: 6.30 - 16.00

Pobyt dziecka w naszym przedszkolu planowany jest w oparciu o ramowy rozkład dnia, który jest wzbogacany i modyfikowany w zależności od dyspozycji dzieci ich samopoczucia i nastroju. Ramowy rozkład dnia przedstawia się następująco:

Zajęcia we wszystkich grupach wiekowych prowadzone są w oparciu o następujące programy:
                       -  Nowa podstawa programowa wychowania przedszkolnego,
                       -  Nasze Przedszkole - Wiesława Żaba-Żabińska , wydawnictwo MAC

Ostatnia aktualizacja: 2015-10-11