Wyjazd do teatru

Wyjazd do teatru w Opolu

Informujemy, że w dniu 06.04.2018.(piątek) organizujemy wyjazd do Teatru Lalki i Aktora im.A.Smolki w Opolu na przedstawienie

„Szewczyk Dratewka”

• koszt wyjazdu 26 zł ( bilet wstępu 16 zł,dojazd 10 zł)
  • zapisy w poszczególnych grupach
  • wyjazd w piątek 6.04.2018. o godz.8.15
  • rozpoczęcie spektaklu o godz.9.00
  • wyjazd z Opola o godz. 10.15
  • powrót do przedszkola ok.11.00

Zapraszamy !

autor Maria Kownacka

reżyseria Aleksander Maksymiak

scenografia Jadwiga Mydlarska-Kowal

muzyka Zbigniew Karnecki

OBSADA:

Królewna Mariola Ordak-Świątkiewicz

Szewczyk Dratewka, Rycerz Krzysztof Jarota

Król Gwoździk, Smok Andrzej Szymański

Ochmistrzyni, Kot Agnieszka Zyskowska-Biskup

Czarownica Dorota Nowak

Dyrygent, Rycerz Jan Chraboł

Szewczyk Dratewka Marii Kownackiej to jeden z najpiękniejszych bajkowych utworów polskiego teatru lalek. Od wielu lat obecny na scenach lalkowych wzrusza i bawi najmłodszych oraz starszą publiczność. Nasz spektakl to podróż do klasyki teatru lalek w jej najlepszym wydaniu. Spektakl ukazuje tradycyjne techniki animacyjne, ale jest przede wszystkim muzyczną przygodą.

Reżyser przedstawienia – Aleksander Maksymiak opowieść o dzielnym szewczyku wkomponował bowiem w muzyczno-operetkowe konwencje. Baśniowa, zanurzona w świetnych tradycjach dawnego teatru lalek scenografia oraz wyraziste postaci lalek autorstwa Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, czynią z Szewczyka Dratewki urocze, magiczne przedstawienie. Ten pogodny, rozśpiewany pełen ciepła spektakl, opowiada o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata, pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście.

Źródło informacji http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/kwiaty-malej-idy/