Zajecia z chemii

29 maja w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia chemiczne przeprowadzone przez panią Agnieszkę Rohn – mamę Zosi.

Dzieci zapoznały się z pracą chemika oraz z zasadami bezpieczeństwa niezbędnymi do wykonywania doświadczeń. Na samym początku dzieci napisały zaszyfrowany list „sympatycznym atramentem”. Pierwszym doświadczeniem był „Ogród chemika”. Dzieci „siały” chemiczne nasionka (chlorek kobaltu, żelaza, miedzi i niklu) wrzucając je do szkła wodnego, a następnie obserwowały ich wzrost.

Kolejnym doświadczeniem był „Mleczny obraz” z wykorzystaniem mleka, barwników spożywczych oraz płynu do mycia naczyń. Doświadczeniem, które bardzo przedszkolakom się podobało był eksperyment z wykorzystaniem oleju, barwnika spożywczego oraz tabletek musujących.

„Magiczny paluszek” to eksperyment z wykorzystaniem wody, pieprzu i płynu do mycia naczyń.

Bardzo też podobało się tworzenie „sztucznej krwi”.Na zakończenie dzieci odczytały listy pisane „sympatycznym atramentem”. Pani Agnieszka spryskała je chlorkiem żelaza przez co rysowane elementy zabarwiły się na czerwono.

Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Dzieci świetnie się bawiły i były zadowolone z możliwości wykonywania eksperymentów.

Dziękujemy pani Agnieszce za bardzo ciekawe spotkanie.