Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol

07.11.2018r. dzieci z Publicznego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "GIPROL"  w Staniszczach Małych. Było mnóstwo atrakcji. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych. Pierwsze z nich o powstawaniu chleba "Od ziarenka do bochenka". Dzieci upiekły pyszne bułeczki, które po upieczeniu zostały ze smakiem zjedzone.

Następne zajęcia obejmowały temat skąd się bierze mleko i co możemy otrzymać z mleka. Atrakcją było dojenie krowy, co wywoływało radość, śmiech a nawet strach u wszystkich uczestników. Pani w przystępny sposób opowiedziała jak dawniej przerabiano mleko na nabiał i jak dzisiaj.

Następnie wszyscy mogli odetchnąć w czasie zabawy w labiryncie na polu kukurydzy. Radosnym biegom i szukaniu się nawzajem nie było końca.

Ostatnie zajęcia to warsztaty plastyczne "Kukurydziane pacynki". Każdy z uczestników mogł wykonać pacynkę według własnego pomysłu. Powstały więc księżniczki, króliczki, koguciki, rycerze i inne równie ciekawe postacie.

Na zakończenie spotkania poczęstowano nas pyszną kiełbaską. Dziękujemy.