Strona głowna  /  Wydarzenia

Wszystko co ważne, a nie mieści się w innych zakładkach
Wydarzenia

18 grudnia 2014r. nasze przedszkole zamieniło się w „fabrykę bombek”. Dzieci uczestniczyły w nietypowych zajęciach – warsztatach malowania i zdobienia bombek pod czujnym okiem grupy pana Zbigniewa Goluch z Opola, zajmującego się zawodowo produkcją bombek.

W sali Motylków czekały na nas szklane ozdoby, farby, pędzle , brokaty…Przedszkolaki z zapałem przystąpiły do dekorowania bombek według własnego pomysłu.

Na zakończenie, każdy przedszkolak otrzymał zapakowaną i podpisaną własną, wcześniej udekorowaną bombkę.

data dodania: 2014-12-27 22:56:36

Misie pięknie się kłaniają, wszystkich witają i do zabawy zapraszają”.

W dniu 25.11.2014r. w najmłodszej grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia otwarte  z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.

Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszowe misie: małe i duże, gładkie, kudłate i puchate.

Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią powstania święta.

Historia pluszowego misia zaczyna się dawno temu (w 1902r.) w dalekim kraju – w Stanach Zjednoczonych Ameryki. To tam pewien Pan - prezydent Theodore Roosevelt, w lesie na polowaniu nie pozwolił zrobić krzywdy małemu niedźwiadkowi. Świadkiem tego wydarzenia był dziennikarz - Clifford Berryman, który uwiecznił to wydarzenie na rysunku, a następnie opublikował go w waszyngtońskiej gazecie. Ilustrację zobaczył inny Pan – Moris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. To właśnie on wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć jak będą się one sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Producent zwrócił się z prośbą do Pana Prezydenta o zezwolenie nadania misiowi imienia Teddy i tak się go nazywa do tej pory. Misie od ponad stu lat towarzyszą  dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

Następnie przedszkolne „Misie”, ich ukochane zabawki oraz przybyli Rodzice, bawili się w kole z piosenką „Jedna łapka, druga łapka”  oraz zdobywali pyszny miodek   z zabawą ruchową „Misie i miód.

Maluszki z zapałem wykonały portrety misia z kółek, słuchając instrukcji pani Krysi:

Kilka kółek dam ci dzisiaj

I ułożysz zaraz misia.

Najpierw głowa, teraz brzuszek,

Rączki, nóżki, para uszek.

Już jest misiek?

Pokaż, gdzie?

Pięknie do nas śmieje się!

Rodzice natomiast zostali zaangażowani do wykonania pracy plastycznej „Miś Uszatek w lesie” (wg D. Dziamskiej „Przygody papierowych misiów, czyli origami płaskie z koła”). Wszystkie prace plastyczne bardzo się udały, a jak pracowaliśmy, można obejrzeć w galerii zdjęć.

Na zakończenie zajęć pracowały nasze języczki, które, jak na misie łakomczuszki przystało,  z wielką ochotą wylizywały miód wrzosowy z talerzyków.

Na pamiątkę naszej wspólnej zabawy wszyscy otrzymali Misiowe kolorowanki”,              a  następnie, udali się do jadalni skosztować tort, przygotowany na urodziny pluszowego misia przez Rodziców.

mgr Krystyna Łopuch

data dodania: 2014-12-01 22:03:17