Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

24.01.2020r (piątek)          godzina 10.00 - Sowy

Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków

data dodania: 2020-01-18 23:50:38

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Karnawałowy”. Wszystkie dzieci były wspaniale przebrane. Pomysłowość rodziców nie miała granic.

Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki. Zabawę prowadził profesjonalny wodzirej. Wodzirej i pan fotograf reprezentowali firmę Foto Quick z Kluczborka. Były korowody, zabawy, wokalne występy. Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.

Zabawa karnawałowa umożliwiła dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa  przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem zorganizowanego balu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

data dodania: 2020-01-16 21:12:32

UWAGA !

Bal karnawałowy dla dzieci

w przedszkolu 2020 !!!

W dniu 14.01.2020.(wtorek) odbędzie się bal przebierańców dla dzieci pod kierunkiem wodzireja.

• godz.9.30 gr. Krasnoludki, Słoneczniki
  • godz.10.30 gr. Stokrotki , Sowy, Biedronki

Od godz.8.15 będą wykonywane zdjęcia indywidualne i grupowe. Zakup zdjęć jest nieobowiązkowy. Jeżeli ktoś nie życzy sobie zrobienia zdjęcia swojego dziecka prosimy o informację.

data dodania: 2020-01-06 19:30:26

Wesołych Świąt

Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc
Wigilia to nie jest czas, gdy potraw sto na stole
Wigilia to przepiękny czas, Bożonarodzeniowy czas,
Gdy siedzimy wszyscy w kole, i mamy bliskich przy stole.

Spokojnych i zdrowych Świąt!

życzy

Grono Pedagogiczne i pracownicy Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim

data dodania: 2019-12-20 13:56:30

Idą święta wigilijny czas, a za oknem biały śnieżek spadł
Pani Zima pięknie wita nas, bo świąteczny
Nadszedł wreszcie czas

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wigilią, która odbyła się 20 grudnia 2019r. Dzieci z każdej grupy w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia. Na stole nakrytym białym obrusem nie zabrakło także słodkości. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Wigilia i Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym oraz czas wspólnego kolędowania.

Stokrotki

Krasnoludki

Sowy

data dodania: 2019-12-20 11:40:05

Jedzie święty Mikołaj,

Białą brodą świeci.

Worek z prezentami

Ma dla grzecznych dzieci.

6 grudnia 2019r. nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To Mikołaj. W każdej grupie dzieci wesoło przywitały długo oczekiwanego gościa.

Krasnoludki

Stokrotki

Sowy

Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Drogi Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

data dodania: 2019-12-06 13:16:16

W dniu 25.11.2019r. nasze przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Słoneczniki

Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Zajęcia prowadzone w poszczególnych grupach były urozmaicone.

Dzieci poznały historię powstania tego święta, tańczyły ze swoimi pluszakami. W każdej grupie zorganizowano  urodziny Misia z pięknym i bardzo smacznym tortem.

Dzieci wykonały pracę plastyczną oraz pozowały do zdjęcia w fotobudce z Misia.

data dodania: 2019-11-25 19:46:09

UWAGA RODZICE!

W związku z uroczystymi obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia w poniedziałek 25 listopada 2019r prosimy o przyniesienie do przedszkola wraz z pociechami ich ulubione pluszowe misiaki przytulaki.

data dodania: 2019-11-22 11:03:16

12 listopada 2019 w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. Uroczystość powiązana była z pasowaniem najmłodszych dzieci na przedszkolaka. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze, tańczyły i  śpiewały piosenki. Na koniec na hasło „ Baczność- do hymnu” wszyscy odśpiewali uroczyście Hymn Polski. Głównym celem  uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny.

data dodania: 2019-11-16 21:33:36

W październiku w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy różaniec.

Celem tego konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u dzieci. W powyższym przedsięwzięciu wzięło udział 23 dzieci wraz z rodzicami. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 31.10.2019r. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom w wykonaniu różańców.

data dodania: 2019-11-04 10:37:46