Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim
To takie proste!
Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim
Strona głowna  /  Aktualności
          
 
               
Aktualności

Uwaga Rodzice!

               Zebranie organizacyjne dla rodziców dotyczące nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 30.08.2018.o godz.17.00

w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim.

                                               

                                                 Serdecznie zapraszamy !

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-08-08 10:46:05

     Kolejnym pomysłem na wykorzystanie papierowych rolek to wykonanie meduzy.

 

Nie była to skomplikowana praca, dlatego wszyscy wykonali swoją pracę szybko i sprawnie. Każdemu dziecku podobała się jego praca co widać na uśmiechniętych buziach. Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-17 20:11:54

   Kolejny pomysł na ciekawą zabawę to malowanie farbami plakatowymi na folii. Pogoda w tym dniu była wspaniała. Słońce, ciepły wiatr, otoczenie było inspiracją dla działań artystycznych przedszkolaków. Efekty można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii. Zapraszamy !!!

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-17 19:52:52

    Wakacje to czas, kiedy można bawić sie dowolnie i cieszyć się każdą chwilą przebywania na świeżym powietrzu. Jednak znaleźliśmy trochę czasu by wykonać kolorowe motyle. Wykorzystaliśmy do tego materiały z recyklingu. Każde dziecko mialo możliwosć wykonania swojego motyla.

Zapraszamy do galerii !!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-17 19:43:20

Wszystkim przedszkolakom i ich Rodzicom

życzymy wakacji radosnych, wspaniałych, pełnych słońca i nowych przyjaźni.

Do zobaczenia we wrześniu !

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-03 21:29:56

       Radość czytania

     W tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola brały udział w zajęciach organizowanych przez Szkolny Klub Miłośników Biblioteki.Uczennice gimnazjum pod przewodnictwem pani Sabiny Wodarz czytały dzieciom bajki i utwory znanych pisarzy i poetów.Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.Starannie dobierana literatura, dostosowana dla małych słuchaczy była dla nich źródłem wiedzy, przyjemności i rozrywki.Były bajki o zwierzętach,wesołe, humorystyczne wiersze i bajki z morałem.Dzieci bardzo szybko nawiązały kontakt z uczennicami i ich nauczycielką. Z zainteresowaniem słuchały czytanej literatury i chętnie wypowiadały się na jej temat. Spotkania te napewno wywarły wpływ na rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków. Dziękujemy !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 23:40:03

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Giprol"

 

       Dnia 22.06.2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim pojechały na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol" w Staniszczach Małych.

    Tego dnia czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i ciekawych zajęć edukacyjnych, które miały im przybliżyć pracę na gospodarstwie oraz ukazać uroki życia i pracy na wsi. Pierwsza atrakcja, która czekała na dzieci nosiła tytuł ,,Od ziarenka do chleba’’. Były to zajęcia w drewnianym domku z pokazem etapów powstania ciastek i pieczywa dawnymi metodami (cep, żarno).  Przedszkolaki dowiedziały się  jak dawniej pracowano na roli. Następnie dzieci odpowiednio ubrane zabrały się do zarobienia ciasta na pyszne ciasteczka, które później zostały upieczone i rozdane do domu.

     Kolejne zadanie wymagało artystycznego podejścia. Na zajęciach "Malarz przyrody" malowali tekturowe kwiatki, które mogli zabrać do domu dla swoich tatusiów. Wykorzystali do tego ekologiczne farby.

     Następnie dzieci brały udział w zajęciach "Pożyteczna pszczoła". Były to zajęcia w pokazowej pasiece, które prowadziła pani ubrana w strój pszczelarza. Opowiadała  również o znaczeniu pszczelarstwa i pszczół w przyrodzie. Dzieci mogły także posmakować miodu z pasieki, który wszystkim smakował.

      Kolejnym punktem programu wycieczki była pogadanka "Skąd się bierze mleko" i dojenie krowy. Ze względu na bezpieczeństwo była to sztuczna krowa. Pani opowiedziała dzieciom o pozyskaniu mleka, o karmieniu krów i oczywiście o dojeniu. Każdy miał możliwość spróbowania wykonania tej czynności.

  

      Pomiędzy zajęciami dzieci jeździły na rowerach czterokołowych, bawiły się na placu zabaw, oglądały stare maszyny rolnicze, karmiły miniaturowe kozy, oraz delektowały się pysznymi kiełbaskami. 

 

      Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Zapraszamy do galerii !!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 22:51:16

      Chwalimy się!  W naszym przedszkolu są dzieci prezentujące talenty w różnych dziedzinach.

  

Zosia z grupy Rybek

Koncert Zosi

 

 

Lena z grupy Pszczółek

Lena z grupy Pszczółek

  

Anita z grupy Pszczółek

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 21:50:21

   

   19 czerwca 2018r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w XII Gminnych Igrzyskach Sportowych Przedszkolaków w Kup. Pod czujnym okiem pani Patrycji dzieci przygotowały krótką prezentację swojej grupy. Zabawa i rywalizacja była wspaniała. Wszyscy otrzymali medale za udział, a drużyny puchary.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-24 20:08:06

     29 maja w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia chemiczne przeprowadzone przez panią Agnieszkę Rohn – mamę Zosi.

  

Dzieci zapoznały się z pracą chemika oraz z zasadami bezpieczeństwa niezbędnymi do wykonywania doświadczeń. Na samym początku dzieci napisały zaszyfrowany list „sympatycznym atramentem”. Pierwszym doświadczeniem był „Ogród chemika”. Dzieci „siały” chemiczne nasionka (chlorek kobaltu, żelaza, miedzi i niklu) wrzucając je do szkła wodnego, a następnie obserwowały ich wzrost.

Kolejnym doświadczeniem był „Mleczny obraz” z wykorzystaniem mleka, barwników spożywczych oraz płynu do mycia naczyń. Doświadczeniem, które bardzo przedszkolakom się podobało był eksperyment z wykorzystaniem oleju, barwnika spożywczego oraz tabletek musujących.

  „Magiczny paluszek” to eksperyment z wykorzystaniem wody, pieprzu i płynu do mycia naczyń.

Bardzo też podobało się tworzenie „sztucznej krwi”.Na zakończenie dzieci odczytały listy pisane „sympatycznym atramentem”. Pani Agnieszka spryskała je chlorkiem żelaza przez co rysowane elementy zabarwiły się na czerwono.

Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Dzieci świetnie się bawiły i były zadowolone z możliwości wykonywania eksperymentów.

Dziękujemy pani Agnieszce za bardzo ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 20:24:34