Aktualności

W nowym roku szkolnym zaczynamy nową przygodę z literaturą. Pani Wodarz - mama Zosi i Leona wraz z uczennicami z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim nawiązała współpracę z naszym przedszkolem. 12 października 2018 roku przyszły z książką o Przygodach Kubusia Puchatka.

Pani Wodarz opowiedziała o powstaniu książki, o autorze, o pierwowzorze postaci Kubusia i Krzysia. Dziewczyny przeczytały fragmenty książki. Były też zagadki i krótki sprawdzian zdobytych wiadomości. Dzieci były zachwycone.

Dziękujemy !!!

Zapraszamy do galerii !!!!

data dodania: 2018-10-21 21:08:37

8 października Rybki z Pszczółkami wybrały się z wizytą do biblioteki. Tematem przewodnim tego tygodnia jest świat zwierząt, dlatego też umówiliśmy się z panią Alicją na spotkanie.

Jak zawsze pani Ala była doskonale przygotowana. Czekały na nas ciekawe albumy i książki o zwierzętach i sympatyczna rozmowa na temat zwierząt. Pani bibliotekarka zadawała dzieciom pytania na temat zwierząt domowych, leśnych, dzikich, egzotycznych, a przedszkolaki świetnie poradziły sobie z odpowiedziami. Każdy mógł wybrać sobie do pooglądania album na temat zwierząt, które go interesują.

Na zakończenie spotkania bibliotekarka pani Alicja Kasprzak podarowała dla przedszkola kilka albumów o zwierzętach. Bardzo, bardzo dziękujemy.

data dodania: 2018-10-10 23:50:11

4 października 2018 r. do Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim zawitał bardzo ważny gość. Powitaliśmy starszego aspiranta Marka Godeckiego.

Nasz gość jest policjantem pracującym w Policji na posterunku w Dobrzeniu Wielkim. Na spotkaniu opowiedział o pracy policjantów, przedstawił zasady bezpieczeństwa zarówno w poruszaniu się po drogach, jak i w kontaktach z obcymi. Dzieci zadawały wiele pytań. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

data dodania: 2018-10-07 22:06:27

1 października 2018r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru im. J.Kochanowskiego w Opolu z przedstawieniem " Bezpieczny przedszkolak". Dzieci miały okazję w ciekawy oraz pełen humoru sposób poznać zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Podczas przedstawienia dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wcielając sie w różne role np.  samochodów, pasażerów autobusu a muzyka zapraszała dzieci do wspólnego śpiewu.

data dodania: 2018-10-07 21:52:08

27 września 2018 roku przedszkolaki z naszego przedszkola wyjechały na X Integracyjny Turniej Gier i Zabaw "Szybciej, razem, dalej". Imprezę organizuje Zespół Szkół Specjalnych w Opolu w ramach Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Policji, Politechniki Opolskiej, Gwardii Opole i innych.

W zabawach uczestniczyło wiele drużyn. W zmaganiach nie chodzi o wygraną, ale o wspólną zabawę, o otwarcie się na innych, o realizację założeń tolerancji w praktyce. Wszystkie dzieci wróciły bardzo zadowolone.

data dodania: 2018-09-30 21:56:44

Pasowanie na starszaka

Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!”

Pasowanie na starszaka to wielkie wydarzenie w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim. W tym roku 19 września 2018 roku wszystkie straszaki wraz z wychowawcami i rodzicami spotkały się na lesnej polanie w Kup. Była to bardzo nietypowa uroczystość. Rozpoczęła się realizacją zadań, które ukryte były w lesie. Wypełnienie poleceń było gwarantem zdania "egzaminu" na starszaka. Wszystkie dzieci dzielnie sobie poradziły i zasłużyły na miano starszaka.

Wzruszeni rodzice nagradzali gromkimi brawami swoje pociechy. Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia przez naszych podopiecznych oraz chwila pasowania symboliczną kredką , które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Każdemu nowemu członkowi naszej małej społeczności został wręczony dyplom oraz upominki.

Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku.

data dodania: 2018-09-30 21:39:44

Dzieci z grupy Motylków spotkały w ogrodzie przedszkolnym modliszkę. Zainteresowanie było ogromne, a i okaz wyjątkowo modelowy.

data dodania: 2018-09-17 12:11:47

data dodania: 2018-09-02 21:27:56

Chwalimy się!  W naszym przedszkolu są dzieci prezentujące talenty w różnych dziedzinach.

Zosia z grupy Rybek

Koncert Zosi

Lena z grupy Pszczółek

Anita z grupy Pszczółek

data dodania: 2018-06-24 21:50:21

19 czerwca 2018r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w XII Gminnych Igrzyskach Sportowych Przedszkolaków w Kup. Pod czujnym okiem pani Patrycji dzieci przygotowały krótką prezentację swojej grupy. Zabawa i rywalizacja była wspaniała. Wszyscy otrzymali medale za udział, a drużyny puchary.

data dodania: 2018-06-24 20:08:06