Aktualności

8 lutego dzieci z naszego przedszkola wzieły udział w Spartakiadzie przedszkolaków, która odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Uczestnicy spartakiady rywalizowali w wielu konkurencjach. Każdy zespół otrzymał puchar i dyplom uczestnictwa. zabawa była znakomita, o czym świadczą uśmiechnięte buzie przedszkolaków.

Piszą o nas

data dodania: 2019-02-09 20:03:07

Były bałwany z papieru są i z prawdziwego śniegu.

data dodania: 2019-02-08 13:25:56

UWAGA !!!

ROZPOCZYNAMY NABÓR DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019-2020

Deklaracja kontynuacji

Deklarację można pobrać na naszej stronie internetowej lub w przedszkolu

Zarządzenie Wojta Gminy Dobrzeń Wielki w sprawie rekrutacji

Zasady naboru do publicznych przedszkoli

Wniosek o przyjęcie do przedszkola

Oświadczenia

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola

data dodania: 2019-02-06 13:36:50

Za oknem śniegu brak, w w przedszkolu bałwany się robią.....

cd. na następnej stronie

data dodania: 2019-02-01 21:16:54

Dla kogo ta laurka,
W słońcu, zieleni, chmurkach?
Dla kogo każda wnuczka,
Dla kogo każdy wnuczek,
Maluje dzisiaj kwiaty,
Przynosi upominek?
Dla kogo jest ten wierszyk,
I życzenia od dzieci?
Już wiecie? Oczywiście
Dla wszystkich babć i dziadków
Na świecie!

Wanda Chotomska

Dni  21 i 25 stycznia to od wielu lat daty, które na stałe wpisują się w naszych kalendarzach. W tych dniach zapraszamy wszystkie babcie i wszystkich dziadków na uroczystość do przedszkola, gdzie możemy im przekazać najszczersze życzenia. Każda grupa przygotowała swoim kochanym dziadkom wyjątkowy program artystyczny. Były kolorowe stroje, tańce, wiersze, życzenia i piosenki, a na koniec całusy, piękne laurki oraz prezenty.

Po części artystycznej był poczęstunek przygotowany przez rodziców i czas na chwilę wspólnej rozmowy i cieszenia się z bycia razem ze sobą. To wyjątkowe chwile, które dzieci będą kiedyś wspominać i opowiadać swoim wnukom.

data dodania: 2019-02-01 20:07:50

Karnawał to czas, kiedy ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 18 stycznia 2019 roku w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim odbył się bal karnawałowy na ludowo. Charakter balu wyznaczył w tym roku projekt o Polsce realizowany w przedszkolu. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w atmosfęrę zabawy ludowej oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Od samego rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci ubrane były na ludowo. Były więc Krakowianki, Krakowiacy, Górale i  Góralki, Łowiczanki i inne ciekawe stroje ludowe.

Od samego rana dzieci miały możliwość pozowania do indywidualnych zdjęć.

W trakcie balu dzieci bawił profesjonalny wodzirej, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Bal grup młodszych

Bal starszaków cz.1

Bal starszaków cz. 2

data dodania: 2019-01-20 21:48:11

18 grudnia 2018 r. o godz. 11.00, w siedzibie Kuratorium Oświaty w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia przez Opolskiego Kuratora Oświaty – pana Michała Sieka i Opolskiego Wicekuratora Oświaty – pana Artura Zapałę nagród, wyróżnień oraz okolicznościowych dyplomów, uczestnikom konkursu plastycznego „Choinkowa Ozdoba” i ich opiekunom.

Następnie, zaproszone na uroczystość przedszkolaki z naszego województwa mogły zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz udekorować choinkę – zawieszając, z pomocą dorosłych uczestników spotkania, prace konkursowe, w tym własne – nagrodzone lub wyróżnione przez komisję konkursową. Uroczystość zakończyła się niespodzianką przygotowaną przez pana Michała Sieka Opolskiego Kuratora Oświaty, który zagrał na gitarze i wspólnie z dziećmi zaśpiewał ulubione kolędy.(źrodło)

Z naszego przedszkola wyróżnienie otrzymała Wioletka z grupy Motylków.

data dodania: 2019-01-01 13:52:14

" Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę..."

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To MIKOŁAJ. Pomimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci super prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Mikołaj w Misiach

Mikołaj w Żabkach

Mikołaj w Rybkach

Mikołaj w Pszczółkach

Mikołaj w Motylkach

Zapraszamydo galerii !!!

data dodania: 2018-12-10 22:04:25

26 listopada 2018 w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim świętowano Dzień Pluszowego Misia. Każda grupa na swój sposób zorganizowała imprezę, na której był pyszny misiowy tort.

Grupa Misie

Grupa Pszczółki

data dodania: 2018-12-10 21:24:28

3 grudnia 2018 roku pani Sylwia wraz z grupą Motylków przygotowała wspaniałe spotkanie z tematem Górnego Śląska. Zaproszeni goście; przedszkolaki, rodzice i nauczyciele mieli niecodzienną okazję zapoznać się z pracą górników, zwyczajami śląskimi. Ukoronowaniem był śląski taniec Trojak w wykonaniu przedszkolaków. Dziękujemy.

data dodania: 2018-12-03 23:46:10