" Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę..."

5 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To MIKOŁAJ. Pomimo braku śniegu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci super prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Mikołaj w Misiach

Mikołaj w Żabkach

Mikołaj w Rybkach

Mikołaj w Pszczółkach

Mikołaj w Motylkach

Zapraszamydo galerii !!!

data dodania: 2018-12-10 22:04:25

26 listopada 2018 w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim świętowano Dzień Pluszowego Misia. Każda grupa na swój sposób zorganizowała imprezę, na której był pyszny misiowy tort.

Grupa Misie

Grupa Pszczółki

data dodania: 2018-12-10 21:24:28

3 grudnia 2018 roku pani Sylwia wraz z grupą Motylków przygotowała wspaniałe spotkanie z tematem Górnego Śląska. Zaproszeni goście; przedszkolaki, rodzice i nauczyciele mieli niecodzienną okazję zapoznać się z pracą górników, zwyczajami śląskimi. Ukoronowaniem był śląski taniec Trojak w wykonaniu przedszkolaków. Dziękujemy.

data dodania: 2018-12-03 23:46:10

9 listopada 2018r w Przedszkolu w Kup odbył się Przegląd Piosenki i Poezji Patriotycznej "Przedszkolaki dla Niepodległej". Nasze przedszkole reprezentowali; Zosia W. i Marek K.

Wszyscy pięknie zaprezentowali swoje umiejętności, więc każdy otrzymał dyplom za zaangażowanie i ciekawy występ.

Występ Zosi

data dodania: 2018-11-09 13:56:49

9 listopada 2018 roku dkładnie o 11.11 całe przedszkole odśpiewało Hymn Polski. W uroczystości uczestniczyły dzieci, nauczyciele, pracownicy przedszkola i rodzice.

Kilka dni wcześniej ułożyliśmy flagę Polski i napis 100 na stulecie odzyskania niepodległości naszej ojczyzny.

data dodania: 2018-11-09 13:43:55

07.11.2018r. dzieci z Publicznego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "GIPROL"  w Staniszczach Małych. Było mnóstwo atrakcji. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych. Pierwsze z nich o powstawaniu chleba "Od ziarenka do bochenka". Dzieci upiekły pyszne bułeczki, które po upieczeniu zostały ze smakiem zjedzone.

Następne zajęcia obejmowały temat skąd się bierze mleko i co możemy otrzymać z mleka. Atrakcją było dojenie krowy, co wywoływało radość, śmiech a nawet strach u wszystkich uczestników. Pani w przystępny sposób opowiedziała jak dawniej przerabiano mleko na nabiał i jak dzisiaj.

Następnie wszyscy mogli odetchnąć w czasie zabawy w labiryncie na polu kukurydzy. Radosnym biegom i szukaniu się nawzajem nie było końca.

Ostatnie zajęcia to warsztaty plastyczne "Kukurydziane pacynki". Każdy z uczestników mogł wykonać pacynkę według własnego pomysłu. Powstały więc księżniczki, króliczki, koguciki, rycerze i inne równie ciekawe postacie.

Na zakończenie spotkania poczęstowano nas pyszną kiełbaską. Dziękujemy.

data dodania: 2018-11-07 22:46:50

W nowym roku szkolnym zaczynamy nową przygodę z literaturą. Pani Wodarz - mama Zosi i Leona wraz z uczennicami z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim nawiązała współpracę z naszym przedszkolem. 12 października 2018 roku przyszły z książką o Przygodach Kubusia Puchatka.

Pani Wodarz opowiedziała o powstaniu książki, o autorze, o pierwowzorze postaci Kubusia i Krzysia. Dziewczyny przeczytały fragmenty książki. Były też zagadki i krótki sprawdzian zdobytych wiadomości. Dzieci były zachwycone.

Dziękujemy !!!

Zapraszamy do galerii !!!!

data dodania: 2018-10-21 21:08:37

8 października Rybki z Pszczółkami wybrały się z wizytą do biblioteki. Tematem przewodnim tego tygodnia jest świat zwierząt, dlatego też umówiliśmy się z panią Alicją na spotkanie.

Jak zawsze pani Ala była doskonale przygotowana. Czekały na nas ciekawe albumy i książki o zwierzętach i sympatyczna rozmowa na temat zwierząt. Pani bibliotekarka zadawała dzieciom pytania na temat zwierząt domowych, leśnych, dzikich, egzotycznych, a przedszkolaki świetnie poradziły sobie z odpowiedziami. Każdy mógł wybrać sobie do pooglądania album na temat zwierząt, które go interesują.

Na zakończenie spotkania bibliotekarka pani Alicja Kasprzak podarowała dla przedszkola kilka albumów o zwierzętach. Bardzo, bardzo dziękujemy.

data dodania: 2018-10-10 23:50:11

4 października 2018 r. do Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim zawitał bardzo ważny gość. Powitaliśmy starszego aspiranta Marka Godeckiego.

Nasz gość jest policjantem pracującym w Policji na posterunku w Dobrzeniu Wielkim. Na spotkaniu opowiedział o pracy policjantów, przedstawił zasady bezpieczeństwa zarówno w poruszaniu się po drogach, jak i w kontaktach z obcymi. Dzieci zadawały wiele pytań. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

data dodania: 2018-10-07 22:06:27

1 października 2018r. nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru im. J.Kochanowskiego w Opolu z przedstawieniem " Bezpieczny przedszkolak". Dzieci miały okazję w ciekawy oraz pełen humoru sposób poznać zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Podczas przedstawienia dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu wcielając sie w różne role np.  samochodów, pasażerów autobusu a muzyka zapraszała dzieci do wspólnego śpiewu.

data dodania: 2018-10-07 21:52:08