To takie proste!
Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim
Strona głowna  /  Aktualności
          
 
               
Aktualności

     29 maja w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia chemiczne przeprowadzone przez panią Agnieszkę Rohn – mamę Zosi.

  

Dzieci zapoznały się z pracą chemika oraz z zasadami bezpieczeństwa niezbędnymi do wykonywania doświadczeń. Na samym początku dzieci napisały zaszyfrowany list „sympatycznym atramentem”. Pierwszym doświadczeniem był „Ogród chemika”. Dzieci „siały” chemiczne nasionka (chlorek kobaltu, żelaza, miedzi i niklu) wrzucając je do szkła wodnego, a następnie obserwowały ich wzrost.

Kolejnym doświadczeniem był „Mleczny obraz” z wykorzystaniem mleka, barwników spożywczych oraz płynu do mycia naczyń. Doświadczeniem, które bardzo przedszkolakom się podobało był eksperyment z wykorzystaniem oleju, barwnika spożywczego oraz tabletek musujących.

  „Magiczny paluszek” to eksperyment z wykorzystaniem wody, pieprzu i płynu do mycia naczyń.

Bardzo też podobało się tworzenie „sztucznej krwi”.Na zakończenie dzieci odczytały listy pisane „sympatycznym atramentem”. Pani Agnieszka spryskała je chlorkiem żelaza przez co rysowane elementy zabarwiły się na czerwono.

Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Dzieci świetnie się bawiły i były zadowolone z możliwości wykonywania eksperymentów.

Dziękujemy pani Agnieszce za bardzo ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17 20:24:34

    

     29 maja 2018r po raz kolejny spotkaliśmy się wraz z rodzinami na pikniku rodzinnym. Zanim zaczęliśmy wspólną zabawę dzieci ze wszystkich grup zaprosiły rodziców na krótką uroczystość w salach. Były piosenki, tańce, wiersze i podziękowania. Na koniec rodzice otrzymali przepiękne laurki i zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zabawę prowadził Wodzirej Bartek i jak zwykle zrobił to bardzo profesjonalnie.

Porwał wszystkich do zabawy. Zarówno dzieci jak i rodziców. Ukoronowaniem zabawy był przyjazd wozu strażackiego i możliwość jego zwiedzenia. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji zabawy. Za piękne prezenty w postaci kuponów, za wielką atrakcję w postaci dmuchanego zamku i wiele innych. Sponsorom za pomoc i wsparcie w organizacji pikniku. Dziękujemy.

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-03 23:35:08

             Dnia 24.05.2018r. cztery najstarsze grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę ,,Rejs statkiem  po Odrze”, połączony z przejazdem super - ciuchcią po Opolu. Celem wycieczki było zwiedzenie Opola z perspektywy okna w specjalnym pociągu. Z  okien kolejki dzieci mogły zobaczyć miasto, podziwiać obiekty historyczne miasta i nowoczesną architekturę. Następnie po dwie grupy wybrały sie w rejs statkiem „Opolanin” po rzece Odrze. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z pojazdem wodnym i takim sposobem podróżowania. Dzieci wróciły do przedszkola zachwycone i pełne wrażeń.Wszystkim bardzo podobała się ta wyprawa.

Motylki i Rybki

Pszczółki i Żabki

Zapraszamy do galerii !!!

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 20:19:00

Optymistyczny Poliglota

      17 maja 2018r Dzieci z Przedszkola Publicznego w Dobrzeniu Wielkim brały udział w konkursie "Optymistyczny poliglota". Ten dzień był dniem dniem zabaw w języku niemieckim i angielskim. Przedstawiciele naszego przedszkola to Kewin, Paweł, Zosia i Bartek.  Pod czujnym okiem pani Patrycji i pani Krysi prezentowali utwory w języku niemieckim i angielskim. Oprócz zaprezentowania własnych umiejętności dzieci miały okazję poznać nowych przyjaciół.Uroczystość zakończona była wręczeniem dyplomów i upominków dla uczestników i dla każdego przedszkola.

Zapraszamy do galerii !!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-27 20:05:26

        Gwara śląska jest wciąż żywa. 27 kwietnia 2018 odbyła się 25 - jublileuszowa edycja Wojewódzkiego Konkursu Śląskiego Berania. Impreza odbyła się w hali gimnastycznej Zespołu Szkół Gminy Izbicko. Wystrój stanowiła ogromna śląska chata, która która była jednocześnie sceną.
W konkursie brały udział przedszkolaki, młodzież szkolna i gimnazjalna. Nowością tegorocznej edycji były występy VIPów. Nasze przedszkole reprezentował Florian Kubis, którego do występu przygotowała pani Iwona Kołodziej. Recytował wiersz Juliana Tuwima Słon Trąbalski -  Elefant Trumpejta.
 
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13 20:52:58

Dni otwarte

Informujemy , że w dniach   28.05.2018.- 30.05.2018. (poniedziałek, wtorek, środa) odbędą się „Dni otwarte” w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi , które rozpoczną po raz pierwszy edukację przedszkolną we wrześniu 2018 r. do odwiedzenia naszej placówki w godz. 15.00 – 16.00

28.05.2018. ( poniedziałek ) w godz. 15.00-16.00 przedszkole  - zajęcia muzyczno-ruchowe

29.05.2018. ( wtorek ) w godz. 16.30-19.00 plac zabaw - rodzinny piknik

30.05.2018. ( środa ) w godz. 15.00-16.00 przedszkole  - zajęcia plastyczne

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13 18:01:25

      

     7 maja 2018 r do przedszkola przyjechali pani Ania i pan Darek z psami ratownikami. Reprezentowali OPOLSAR - Specjalistyczne Zespoły Poszukiwawczo - Ratownicze. OPOLSAR specjalizuje się w prowadzeniu działań poszukiwawczych osób zaginionych z wykorzystaniem specjalnie szkolonych i certyfikowanych psów ratowniczych. Pani Ania opowiadała o pracy z psami, o szkoleniach w zakresie poszukiwania osób zaginionych. Przedszkolaków odwiedziły dwa psy ratownicze; Weda i Misza. To bardzo łagodne o dobrze ułożone psy, dlatego dzieci z radością podchodziły do nich. Pan Darek opowiedział dzieciom jak należy obchodzić się z psami, żeby nie dochodziło do konfliktowych sytuacji. Dziękujemy za spotkanie.

Misie i Żabki na spotkaniu

Motylki

Rybki

Pszczółki

 

Zapraszamy do galerii !!!!

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-13 16:04:33

    VIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych w Dobrzeniu Wielkim

 

26 kwietnia 2018r. w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkkim odbył się VIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych. W imprezie wzięło udział trzy przedszkola: Publiczne Przedszkole w Chróścicach, Publiczne Przedszkole z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kup, Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim. Dzieci pod okiem nauczycieli przygotowały świetne przedstawienia. Dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kup wraz z p. Darią Pieczara przedstawiły "Kozuchę Kłamczuchę". Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Chróścicach pokazały "Kapryśną królewnę". W przygotowaniu scenki pomagała im p. Irena Gołębiowska. Dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim do występu przygotowały p. Iwona Dużyńska i p. Sylwia Kokot. Zebranym gościom pokazały scenkę "O mądrym jeżyku i chytrym lisie". W uroczystości oprócz dziecięcych aktorów i ich opiekunów uczestniczyli zaproszeni goście. W przerwach między scenkami występowały przedszkolaki grupowo i solo. Piękny występ solowy zaprezentowała nasza baletnica Lenka.

Pani wójt Irena Weber dziękowała organizatorom za kultywowanie tradycji Przeglądów Teatrzyków Przedszkolnych. Do zobaczenia!

Zapraszamy do galerii !!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-02 09:52:46

 UWAGA

 

Serdecznie zapraszam do udziału w IV edycji Wielkiej Zbiórki Książek 2018.

Zbieramy książki dla małych, średnich i dużych Pacjentów!

 

. Książki zostaną przekazane do placówek medycznych tworząc kolejne Zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych. Zaczytanego świata i weźcie udział w akcji dołączcie doksiążki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz “czytadła” dla dorosłych,Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach

Z dumą informuję, że Publiczne Przedszkole w Dobrzeniu Wielkim ponownie weźmie udział w tej ważnej akcji, w której mam zaszczyt być po raz trzeci koordynatorem.

Książki można będzie oddawać już od poniedziałku 23 kwietnia do 20 maja 2018r. w wyznaczonym miejscu w holu przedszkola.

Bardzo proszę o wpisywanie na liście imienia i nazwiska darczyńcy (i ewentualnej ilości książek) – pomoże to w późniejszym przygotowaniu imiennych dyplomów dla wszystkich wolontariuszy.

Dwa lata temu zebraliśmy 101 książek. W ubiegłym roku aż 200.

A ile będzie w tym roku?

Pamiętajmy, że każdy dar sprawia przyjemność nie tylko obdarowanemu, ale przede wszystkim ubogaca darczyńcę. Nauczmy tego nasze dzieci.

Akcję w naszym przedszkolu chciałabym szczególnie zadedykować wszystkim pacjentom onkologicznym.

 

Koordynator akcji w przedszkolu mgr Krystyna Łopuch

Akcja zaczytani.org objęta jest Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Praw Pacjenta oraz Prezydentów zaczytanych miast.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27 15:07:21

     25.04.2018r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim pojechały na wycieczkę do Opola. W ramach Dni Otwartych Koszar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej zwiedzający mogą przyjrzeć się pracy żołnierzy, a także zwiedzić koszary czy zobaczyć sprzęt na co dzień wykorzystywany w działaniach wojskowych. Dla przedszkolaków żołnierze to bardzo dzielni ludzie, którzy mają piękne mundury. Dzieci były zachwycone wycieczką o czym świadczą zdjęcia.

Zapraszamy do galerii!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-27 10:05:19