Aktualności

Dzieci z grupy Motylków spotkały w ogrodzie przedszkolnym modliszkę. Zainteresowanie było ogromne, a i okaz wyjątkowo modelowy.

data dodania: 2018-09-17 12:11:47

data dodania: 2018-09-02 21:27:56

Chwalimy się!  W naszym przedszkolu są dzieci prezentujące talenty w różnych dziedzinach.

Zosia z grupy Rybek

Koncert Zosi

Lena z grupy Pszczółek

Anita z grupy Pszczółek

data dodania: 2018-06-24 21:50:21

19 czerwca 2018r. dzieci z naszego przedszkola brały udział w XII Gminnych Igrzyskach Sportowych Przedszkolaków w Kup. Pod czujnym okiem pani Patrycji dzieci przygotowały krótką prezentację swojej grupy. Zabawa i rywalizacja była wspaniała. Wszyscy otrzymali medale za udział, a drużyny puchary.

data dodania: 2018-06-24 20:08:06

29 maja w grupie „Motylki” odbyły się zajęcia chemiczne przeprowadzone przez panią Agnieszkę Rohn – mamę Zosi.

Dzieci zapoznały się z pracą chemika oraz z zasadami bezpieczeństwa niezbędnymi do wykonywania doświadczeń. Na samym początku dzieci napisały zaszyfrowany list „sympatycznym atramentem”. Pierwszym doświadczeniem był „Ogród chemika”. Dzieci „siały” chemiczne nasionka (chlorek kobaltu, żelaza, miedzi i niklu) wrzucając je do szkła wodnego, a następnie obserwowały ich wzrost.

Kolejnym doświadczeniem był „Mleczny obraz” z wykorzystaniem mleka, barwników spożywczych oraz płynu do mycia naczyń. Doświadczeniem, które bardzo przedszkolakom się podobało był eksperyment z wykorzystaniem oleju, barwnika spożywczego oraz tabletek musujących.

„Magiczny paluszek” to eksperyment z wykorzystaniem wody, pieprzu i płynu do mycia naczyń.

Bardzo też podobało się tworzenie „sztucznej krwi”.Na zakończenie dzieci odczytały listy pisane „sympatycznym atramentem”. Pani Agnieszka spryskała je chlorkiem żelaza przez co rysowane elementy zabarwiły się na czerwono.

Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące. Dzieci świetnie się bawiły i były zadowolone z możliwości wykonywania eksperymentów.

Dziękujemy pani Agnieszce za bardzo ciekawe spotkanie.

data dodania: 2018-06-17 20:24:34

29 maja 2018r po raz kolejny spotkaliśmy się wraz z rodzinami na pikniku rodzinnym. Zanim zaczęliśmy wspólną zabawę dzieci ze wszystkich grup zaprosiły rodziców na krótką uroczystość w salach. Były piosenki, tańce, wiersze i podziękowania. Na koniec rodzice otrzymali przepiękne laurki i zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Zabawę prowadził Wodzirej Bartek i jak zwykle zrobił to bardzo profesjonalnie.

Porwał wszystkich do zabawy. Zarówno dzieci jak i rodziców. Ukoronowaniem zabawy był przyjazd wozu strażackiego i możliwość jego zwiedzenia. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do organizacji zabawy. Za piękne prezenty w postaci kuponów, za wielką atrakcję w postaci dmuchanego zamku i wiele innych. Sponsorom za pomoc i wsparcie w organizacji pikniku. Dziękujemy.

data dodania: 2018-06-03 23:35:08

Dnia 24.05.2018r. cztery najstarsze grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę ,,Rejs statkiem  po Odrze”, połączony z przejazdem super - ciuchcią po Opolu. Celem wycieczki było zwiedzenie Opola z perspektywy okna w specjalnym pociągu. Z  okien kolejki dzieci mogły zobaczyć miasto, podziwiać obiekty historyczne miasta i nowoczesną architekturę. Następnie po dwie grupy wybrały sie w rejs statkiem „Opolanin” po rzece Odrze. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z pojazdem wodnym i takim sposobem podróżowania. Dzieci wróciły do przedszkola zachwycone i pełne wrażeń.Wszystkim bardzo podobała się ta wyprawa.

Motylki i Rybki

Pszczółki i Żabki

data dodania: 2018-05-27 20:19:00

Optymistyczny Poliglota

17 maja 2018r Dzieci z Przedszkola Publicznego w Dobrzeniu Wielkim brały udział w konkursie "Optymistyczny poliglota". Ten dzień był dniem dniem zabaw w języku niemieckim i angielskim. Przedstawiciele naszego przedszkola to Kewin, Paweł, Zosia i Bartek.  Pod czujnym okiem pani Patrycji i pani Krysi prezentowali utwory w języku niemieckim i angielskim. Oprócz zaprezentowania własnych umiejętności dzieci miały okazję poznać nowych przyjaciół.Uroczystość zakończona była wręczeniem dyplomów i upominków dla uczestników i dla każdego przedszkola.

data dodania: 2018-05-27 20:05:26

Gwara śląska jest wciąż żywa. 27 kwietnia 2018 odbyła się 25 - jublileuszowa edycja Wojewódzkiego Konkursu Śląskiego Berania. Impreza odbyła się w hali gimnastycznej Zespołu Szkół Gminy Izbicko. Wystrój stanowiła ogromna śląska chata, która która była jednocześnie sceną.
W konkursie brały udział przedszkolaki, młodzież szkolna i gimnazjalna. Nowością tegorocznej edycji były występy VIPów. Nasze przedszkole reprezentował Florian Kubis, którego do występu przygotowała pani Iwona Kołodziej. Recytował wiersz Juliana Tuwima Słon Trąbalski -  Elefant Trumpejta.

data dodania: 2018-05-13 20:52:58

Dni otwarte

Informujemy , że w dniach   28.05.2018.- 30.05.2018. (poniedziałek, wtorek, środa) odbędą się „Dni otwarte” w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim.

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi , które rozpoczną po raz pierwszy edukację przedszkolną we wrześniu 2018 r. do odwiedzenia naszej placówki w godz. 15.00 – 16.00

28.05.2018. ( poniedziałek ) w godz. 15.00-16.00 przedszkole  - zajęcia muzyczno-ruchowe

29.05.2018. ( wtorek ) w godz. 16.30-19.00 plac zabaw - rodzinny piknik

30.05.2018. ( środa ) w godz. 15.00-16.00 przedszkole  - zajęcia plastyczne