Wakacyjne zabawy - kreatywne rolkowanie - meduza

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie papierowych rolek to wykonanie meduzy.

Nie była to skomplikowana praca, dlatego wszyscy wykonali swoją pracę szybko i sprawnie. Każdemu dziecku podobała się jego praca co widać na uśmiechniętych buziach. Zapraszamy do galerii !!!

Wakacyjne zabawy - plenerowe malowanie na folii

Kolejny pomysł na ciekawą zabawę to malowanie farbami plakatowymi na folii. Pogoda w tym dniu była wspaniała. Słońce, ciepły wiatr, otoczenie było inspiracją dla działań artystycznych przedszkolaków. Efekty można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii. Zapraszamy !!!

Wakacyjne zabawy - kreatywne rolkowanie

Wakacje to czas, kiedy można bawić sie dowolnie i cieszyć się każdą chwilą przebywania na świeżym powietrzu. Jednak znaleźliśmy trochę czasu by wykonać kolorowe motyle. Wykorzystaliśmy do tego materiały z recyklingu. Każde dziecko mialo możliwosć wykonania swojego motyla.

Zapraszamy do galerii !!

Szkolny Klub Miłośników Biblioteki

Radość czytania

W tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola brały udział w zajęciach organizowanych przez Szkolny Klub Miłośników Biblioteki.Uczennice gimnazjum pod przewodnictwem pani Sabiny Wodarz czytały dzieciom bajki i utwory znanych pisarzy i poetów.Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach.Starannie dobierana literatura, dostosowana dla małych słuchaczy była dla nich źródłem wiedzy, przyjemności i rozrywki.Były bajki o zwierzętach,wesołe, humorystyczne wiersze i bajki z morałem.Dzieci bardzo szybko nawiązały kontakt z uczennicami i ich nauczycielką. Z zainteresowaniem słuchały czytanej literatury i chętnie wypowiadały się na jej temat. Spotkania te napewno wywarły wpływ na rozwijanie zainteresowań czytelniczych przedszkolaków. Dziękujemy !!!

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Giprol"

Dnia 22.06.2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim pojechały na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Giprol" w Staniszczach Małych.

Kolejne zadanie wymagało artystycznego podejścia. Na zajęciach "Malarz przyrody" malowali tekturowe kwiatki, które mogli zabrać do domu dla swoich tatusiów. Wykorzystali do tego ekologiczne farby.

Następnie dzieci brały udział w zajęciach "Pożyteczna pszczoła". Były to zajęcia w pokazowej pasiece, które prowadziła pani ubrana w strój pszczelarza. Opowiadała  również o znaczeniu pszczelarstwa i pszczół w przyrodzie. Dzieci mogły także posmakować miodu z pasieki, który wszystkim smakował.

Kolejnym punktem programu wycieczki była pogadanka "Skąd się bierze mleko" i dojenie krowy. Ze względu na bezpieczeństwo była to sztuczna krowa. Pani opowiedziała dzieciom o pozyskaniu mleka, o karmieniu krów i oczywiście o dojeniu. Każdy miał możliwość spróbowania wykonania tej czynności.

Pomiędzy zajęciami dzieci jeździły na rowerach czterokołowych, bawiły się na placu zabaw, oglądały stare maszyny rolnicze, karmiły miniaturowe kozy, oraz delektowały się pysznymi kiełbaskami.

Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.