Powitanie wiosny

W dniu 21 marca 2019r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do uroczystego wiosennego korowodu.

Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne, grały na isnstrumentach perkusyjnych i skandowały hasła: Precz zimo zła…. Powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.